Môj realitný príbeh začal ešte na vysokej škole, kedy som začala pracovať ako realitný právnik pre jednu realitnú kanceláriu a zároveň aj pre rodinnú realitnú kanceláriu. Moja práca spočívala v komunikácii a hľadaní neustáleho konsenzu medzi predávajúcim/prenajímateľom na jednej strane a kupujúcim/nájomcom na strane druhej. Samozrejme, logicky, každý chcel, aby som hájila iba tie jeho záujmy, takže to občas bolo naozaj ťažké...

Niekoľko rokov som sa venovala exekučnému právu, čo bolo najmä psychicky veľmi náročné a zároveň sa stále pohybovala v realitnom biznise....Neustále som sa však pohrávala s myšlienkou, prečo sa nepustím do práce realitného makléra na 100 % alebo inak povedané "full time"...Veď, keď budem mať "obchod" pod dohľadom od úplneho počiatku, obe strany dostanú len všetky potrebné a zároveň relevantné informácie, predávajúcemu nájdem toho najlepšieho kupujúceho a naopak kupujúcemu nájdem tú najlepšiu preverenú nehnuteľnosť, vyhneme sa spolu neskorším komplikáciam pri uzatváraní kúpnej, prípadne nájomnej zmluvy, dojednávaní zmluvných podmienok a pod.
Čo ma naozaj "nakoplo" stať sa realitným maklérom, bol príchod do Bratislavy...Prešli sme si s priateľom nekonečným hľadaním ideálneho bytu na prenajatie, neskôr na kúpu, stretli sa s množstvom realitných maklérov, hovorili s množstvom majiteľov bytov a stále som si v hlave hovorila, že ja by som to robila úplne inak.

A tak som tu a snažím sa všetko robiť inak ako ostatní v obore. Už to, že som aj právničkou mi dáva veľkú výhodu, pretože dokážem svojim klientom vysvetliť aj širšie súvislosti kúpy/prenájmu nehnuteľnosti. Zároveň je to niekedy aj "prekliatím", pretože mám na predávajúcich milión otázok a ďalší milión na kupujúcich, avšak všetky smerujú k tomu základnému....dôkladnému prevereniu si predávanej/prenajímanej nehnuteľnosti a nájdeniu toho najvhodnejšieho kupujúceho, prípadne nájomcu.

A v čom som teda iná? Neposkytujem klientom, záujemcom o kúpu/prenájom mylné informácie, nič nezatajujem, chodím vždy načas :-), jednám vždy narovinu, nepodsúvam pofidérne dokumenty na podpis, nenútim nikoho do predaja ani kúpy, a tiež si nemyslím, že predávajúci či kupujúci má vždy pravdu. A najmä, nehnuteľnosti a ľudí, ktorým chcem ponúknuť svoje služby, si vyberám, pretože vo všetkých vzťahoch či už profesionálnych alebo osobných, verím na prvý dojem a na vzájomnú "chémiu".